100.YILDA YENİ BİR MAHALLE DOĞUYOR’

09 Aralık 2021 10:37 Emet Belediyesi 79

100.YILDA YENİ BİR MAHALLE DOĞUYOR

27 Nisan Cevizdere” Mahallesi

100 Yılda 27 Nisan Cevizdere zaferinin gelecek kuşaklara etkin aktarımı adına yeni bir mahalle kurularak isminin “27 Nisan Cevizdere Mahallesi” olması konusuda mecliste alınan kararlar arasında yer aldı.

. Bu kapsamda 4 binden fazla nüfusu ve 1 km2 ye yakın yüzölçümü ile en büyük mahallemiz olan Hamam Mahallesinin ikiye bölünerek bir kısmının 27 Nisan Cevizdere mahallesi olarak tescili imar komisyonuna havale edildi.

100.yılda yeni bir mahalle kurulmasının onayının ardından Alınan kararda şu ifadelere yer verildi.”Hamam Mahallesi ilçemiz mahalleleri arasında nüfus yoğunluğu en fazla olan mahalledir. Aynı zamanda kapladığı alan diğer mahallelere göre oldukça fazladır. Mahalle nüfusunun ve kapladığı alanın bir hayli fazla olması sebebiyle; mahalle sakinlerinin ihtiyaçlarını belirlemek, mahallelinin yaşam kalitesini geliştirmek, mahalleliyi ilgilendiren olaylarda iş birliği yapmak gibi konularda problemler yaşanmaktadır. Bu sebeple Hamam Mahallesi’nin ikiye bölünmesi için 5393 sayılı kanunun 9. Maddesi gereğince konunun daha iyi incelemek ve araştırtmak için Belediye Kanununun 24. Maddesine göre imar komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.”

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.