17 Şehit Mezarlığımız Yenilendi

09 Şubat 2021 10:49 Emet Belediyesi 55

Emet ilçemizde Milli Mücadele dönemi başta olmak üzere, terörle mücadele şehitlik mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizin mezarları yenilendi.

17 Şehit Mezarlığımız Yenilendi
    Emet ilçemizde Milli Mücadele dönemi başta olmak üzere, terörle mücadele şehitlik mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizin mezarları yenilendi.
    Emet Kaymakamlığımız,Emet Belediyemiz ,Kütahya İl Özel idaremiz,Emet bor işletme müdürlüğümüz  ve Emet ECDAD derneğimiz  vasıtası ile gerçekleştirilen çalışmada 17 şehit mezarımız yenilendi.
        Emet Hisarlık tepesinde 8,Emet kabristanınında 1,Gürpınar köyünde 1, Günlüce köyünde 5, Işıklı köyümde 1,Eseler köyünde 1 olmak üzere toplamda 17 şehit mezarımız  yenilendiğini,2018 yılında ise 9 şehidimizin  kabirlerinin İl özel idaresince yenilendiğini belirten Emet kaymakamımız  Hasan Çiçek şunları söyledi;
    “Aziz vatanımızın savunulmasında gözünü kırpmadan, canlarını feda ederek, şanlı tarihimize adını altın harflerle yazdıran ve ilçemizin gurur kaynakları olan şehitlerimizin kabirleri yenilenmiştir. 17 şehidimizin kabirleri Emet Kaymakamlığımız başta olmak üzere, Emet Belediye Başkanlığı, İl Özel İdaresi, Emet Bor İşletme Müdürlüğü ve ECDAD Derneğinin katkıları ile yenilenmiştir. Yönetmeliğe uygun şekilde gerçekleştirilen yeni şehitliklerin yapımında büyük katkısı olan ve emeği geçen kurumlara, dernek ve şahıslara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Unutulmamalıdır ki Şehitlerimiz ve aileleri için ne yapsak onlara borcumuzu ödemiş olmayız. Şehitlerimizin Allah katındaki makamları hepimiz tarafından biliniyor. Onlar vatanımız, milletimiz ve milli değerlerimiz uğruna canlarını feda ettiler. Bizler de, bize destek veren kurumlarımızla birlikte şehitlerimizin ebedi istirahatgâhlarını onlara yakışır hale getirmek istedik. Bu vesileyle tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyorum.””dedi.
    Gerek milli mücadele yıllarında verilen şehitlerimiz gerekse terörle verilen mücadele verirken şehit olan güvenlik güçlerimizin mezarlarının  yenilenmesinden duydukları memnuniyeti dile getiren Emet belediye başkanımız  Hüseyin Doğan ise şunları söyledi;
“Kahraman ecdadımızın aziz şehitlerimizin sayesinde bugün bu topraklarda huzur,güven içinde yaşıyoruz. Onlara borçlarımızı ödeyebilmemiz asla mümkün değildir.Ancak aziz şehitlerimizin kabirlerini yenileyerek gelecek kuşaklara da bu vatan için yaptıklarını ve akıttıkları kanlarını hatırlatmak görevimizdir. Hizmetin gerçekleştirilmesindeki katkılarından dolayı Başta Emet Kaymakamlığımız olmak üzere,Emet bor işletme müdürlüğümüze, il özel idaremize,Ecdad derneği başkanımız sayın Ali Duyan ve dernek yönetimine, emeği geçen belediye personelime şükranlarımı sunuyorum. Şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak görevimizidir. Bu konuda Emet belediyesi olarak her zaman üzerimize düşeni yapmaya hazırız” dedi.

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.