ARACIN ÇARPTIĞI KÖPEĞE BURSA'DA PLATİN TAKTIRILDI

23 Ekim 2019 16:03 Emet Belediyesi 659

Emet ilçesinde gece bir otomobilin çarpması sonucu yaralanan ve vücudunda çeşitli kırıklar meydana gelen sokak köpeği,Emet belediyesi Zabıta Amirliğince Bursa’da ameliyat ettirilerek sağlığına kavuşturuldu.
Emet ilçesinde aracın çarptığı köpek için hayvan severler seferber olmuştu. İlçede taksicilik yapan Meral Cemal aracı ile yaralı köpeği Emet veteriner hekimi Hüseyin Özer’e götürerek ilk tedavilerini yaptırmıştı.

Emet ilesinde veterinerce ilk muayenesi yapılan köpek Emet belediyesi Zabıta amirliğince Tavşanlıda röntgen çektirildi. Çektirilen röntgende sol arka ayakta ve kalçasında kırıklar bulunan köpek aynı ekiple Bursa İnegöl belediyesi Veteriner işleri müdürlüğüne götürüldü.

İnegöl belediyesi Sahipsiz hayvanlar bakım ve tedavi merkezi’nde ameliyat yaralı hayvanın kalçasına platin konuldu.

Emet belediye başkanı Hüseyin Doğan’ın talimatları ile ilçede bulunan sahipsiz hayvanların bakım ve tedavilerinin gerek ilçede bulunan veteriner hekimler gerekse komşu ilçelerde yapıldığını belirten Emet belediyesi zabıta amiri Cavit Şenel, aracın çarptığı sokak köpeğini İnegöl'de başarılı bir ameliyatla tedavi ettirdiklerini belirterek;” Yakın ilgi ve alakaları için İnegöl belediyesi veteriner işleri müdürü sayın veteriner hekim Musa Subaşı ve ekibine göstermiş olduğu ilgiden dolayı belediye başkanımız ve amirliğimiz adına teşekkürlerimizi sunuyoruz “dedi.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.