Başkanlar Akıllı Şehirler Sempozyumunda Buluştu

20 Ocak 2020 10:44 Emet Belediyesi 2915

Emet Belediyemiz Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından düzenlenen ’Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre’sinde yerini Aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ında katıldığı, ATO Uluslararası Kongre ve Fuar Merkezinde düzenlenen ve 31 ülkeden 110 yabancı misafirin katıldığı etkinlikte Kütahya merkez ve ilçe belediye başkanlarımızda katıldı.
Belediyelerin ulaşım, trafik, içme suyu, aydınlatma ve elektronik ödeme gibi hizmetlerde akıllı dijital teknolojileri kullanarak şehirlerin yönetimi ve vatandaşın hayatının kolaylaştırılması hedeflenen "Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongresi 2 gün sürerken, Kütahya belediyesi sergide stantta açtı.
Kongre dönüşü açıklama yapan Emet belediye başkanımız Hüseyin Doğan gelişen teknoloji ile birlikte belediyeler vasıtası ile vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırma adına, akıllı şehirlerin liderlik, vizyon, bütçe, vatandaş odaklı çalışma, teknoloji, kültür gibi bileşenlerden oluştuğunu söyledi. Başkan Doğan, Emet belediyemizin imkanlar dahilinde hazırlanacak projeler ile Akıllı şehircilik uygulamalarından faydalanabilmesi adına çalışmalar yapılacağını ifade etti.
Kongre nedeniyle 3 GÜNLÜK Ankara ziyaretlerini tamamlayarak ilçeye dönen Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan,kongre yanında ilçemiz adına yapımı devam eden projelerin takibi içinde ilgili genel müdürlük ve bakanlıklar nezdinde ziyaretlerde gerçekleştirildiklerini sözlerine ekledi.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.