BELEDİYE BAŞKANIMIZ HÜSEYİN DOĞAN'' GÖREVİMİZİ YAPARKEN HAKKIN VE HALKIMIZIN RIZASINI GÖZETİYORUZ''

05 Ocak 2020 10:44 Emet Belediyesi 3079

Kütahya ve ilçeleri basın mensupları ile Emet termal resort Emeti hatun salonunda bir araya gelen Emet belediye başkanımız Hüseyin Doğan, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından bugüne kadar yapılan çalışmalar,devam eden projeler ve hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Kütahya basın camiasını ilçemizde görmekten duydukları menuniyeti dile getirne belediye başkanımız Hüseyin Doğan göreve seçildikten sonra halkımızın güvenlerine layık olmak, ve memleketimize hizmet etmek adına hemen çalışmalara başlayarak öncelikle belediyemizin ekonomik, idari yönetim, makine ve hizmet araçları,kurumsallaşma adına yapılan çalışmalar gibi geniş bir analiz ve raporlaştırılma sürecini gerçekleştirdiklerini ifade etti.
Belediyenin mali durumu ile konuşmaya başlayan belediye Başkanımız Hüseyin Doğan;”Belediye Başkanlığı görevini başta SGK ve maliye olmak üzere yapılandırmalar ile 21,5 milyon borç devraldık. 2020 bütçemiz ise 22 milyon tl’dir. Emet belediyemiz 23 memur, 33kadrolu ve 69 taşerondan kadroya geçen işçilerimiz ve 4 sözleşmeli olmak üzere toplamda 129 personel ile hizmet vermektedir.Göreve geldiğimiz günden itibaren de 4.9 milyon Tl borç ödemesi gerçekleştirdik. Mali kaynkalarımızı artırma, projelerimize finans kaynakları bulmak için adına Ankara başta olmak üzere ilgili bakanlık ve genel müdürlükler düzeyinde yoğun bir çalışma sürdürdükmekteyiz “dedi.
Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan 31 Mart’tan bu yana yapıaln çalışmalar hakkında bilgi vererek, göreve başlar başlamaz Türkiye belediyeler birliğinden alınan sıfır hibe kamyonu halkın hizmetine sunduklarını, Osmanlı ve Kaynarca hamamlarında bakım ve restorasyon çalışmaları yaptıklarını,Bursa büyük şehir belediyesi ile kardşe şehir çalışmasını tamamlama,Temizlik seferberliği ile Kükab anlaşma feshi sonrası ekip ve ekipman tamamlama çalışmaları yürütüklerini,Çalcağıl mezarlığı ilçeye nakli,Yörükler çiftliğinde yaklaşık 7 km yol çalışmasını tamamladıklarını ,ifade etti.
Sosyal projeler kapsamında Eren aşı hizmeti,esnaf ve hastane ziyaretleri gerçekleştirdiklerini belirten belediye başkanımız Hüseyin Doğan, “Her çocuk bir fidan” projeleri ile ilçemizde yeni doğan her çocuk için Kocakıran mevkiine isimlerine fidan dikeceklerini ifade etti.
İlçede kaçak nüfusu önleme ve yerel yönetimini hem maddi hem manevi yönden elini güçlendirme adına ikametgah seferberliği başlattıklarını belirten Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan,İlçemizde öğrenim gören üniversite öğrencilerine yönelik çeşitli organizasyonlarla 350 öğrencinin ikametgahlarını ilçemize aldırmalarının sağlandığını belirtti.

 


EMETİMİZİN ALT YAPI DEĞİŞİMİ İÇİN 72 MİLYONLUK YATIRIMA GİRİYORUZ
Emet belediyesi olarak önceliği 1959 yılından bu yana değişime gitmeyen Emet alt yapını modernizasyonuna verdiklerini belirten belediye başkanımız Hüseyin Doğan;
“Emet içme suyu şebekesi, kanalizasyon ve yağmur kanalları projeleri tamamlanarak bakanlık onayları alındı. Emet göleti su tutma aşamasında olup su analizleri hızlı bir şekilde yapılmaya devam ediyor. Emet göletine yapılacak Arıtma tesisi ve ilçemize nakli içinse çalışmalarda son virajdayız.
Bu çalışmalarda tamamlanınca hepsi birlikte ihale edilecek.72 milyon tl’ye mal olacak bu yatırımların yarısı iller bankamızca hibe edilirken diğer yarısını borçlanarak tamamlayacağız. Bu alanda mali kaynak temini konularında da son aşamaya gelindi. Gerekli kaynak sağlanıyor.
Bu çalışmalar sonrası Emetimizin alt yapısı tamamen modernize edilirken, sağlıklı Emet göleti içme suyumuz merkezde kurulacak 3 büyük depodan da halkımıza verilecek. 134 km içme suyu borusu döşenecek ilçemizde alt yapıya komple girilirken elektrik idaresi yetkililerimizle de görüşülerek merkezde kalan yerlerde enerji hatlarını yer altına alma çalışmaları da yapıldı.
Allahın izniyle Gazi Emetimizin miladını doldurmuş alt yapısını tarihe gömeceğiz. Daha sonra başlatacağımız üst yapı çalışmalarımızla da, modern kent hayalimiz gerçekleştireceğiz”dedi.

İlçemize Eti Maden işletmelerinin katkılarıyla 100 bin nüfuslu yerleşim yerlerine hitap edecek kapasitede gençlik merkezi kazandırılması için ihalenin yapıldığnı belirten Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan,
“Emet Hisarlık tepesinde bulunan 10 dönüm arazi üzerinde Gençlik ve Spor Bakanlığımızın tip projelerinden yaklaşık maliyeti 6 milyon TL’yi bulan 3 bin150 metrekare arsa alanı üzerinde 2 bin 65 metrekare kapalı alanda konuşlandırılacak. İçerisinde resim, müzik, plastik sanatlar işliği, kütüphane, iki derslik, kapalı spor salonu, çok amaçlı kullanım için 500 kişilik tiyatro salonu konferans salonu ve kafeterya bulunacak. Ayrıca merkezimizde idare odaları, bay bayan ve engelli genel soyunma duş ve lavaboları, jeneratör, yedek su depoları gibi teknik donanımları da bulunuyor. 550 takvim gününde tesisimiz hizmete açılacak.Bölgemize kazandırılacak bu güzel hizmet için başta Enerji bakanlığımız ve Eti Maden işletmeleri genel müdürlüğümüz olmak üzere, Gençlik ve spor bakanlığımıza, projemize dünden bugüne destek veren birönceki dönem ve bu dönem Ak parti Kütahya Milletvekillerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Dedi.
SOKAK HAYVANLARIMIZ İÇİN KOMŞU İLÇEMİZ HİSARCIKLA BİRLİKTE ORTKA YAŞAM ALANI OLUŞTURUYORUZ
Emet Yeniceköy mevkiimizde tespit edilen arazide Başta sahipsiz sokak köpekleri ve kediler olmak üzere, kanatlı hayvanlar içinde bölümlerin olacağı geçici yaşam alanı oluşturma projemiz hazırlandığını belirten Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan, Geçici yaşam alanında idari bina, yavru anne bakım binası, sağlık binası, mutfak, karantina odası ve barınaklar inşa edileceğini belirtti.
Hazırlanacak projenin yüzde 40'ı Orman Bakanlığı'ndan temin edilecek hibe ile karşılanacağını belirten Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan, diğer maliyet ve başta veteriner ve işçi istihdamı olmak üzere , araç, atık gıda toplama ekip ve teknik teçhizatları Emet ve Hisarcık belediyelerince ortak karşılanacağını belirtti.
EMET VAKIF ŞEHRİDİR. BABUK BEY VASİYETİNİ YERİNE GETİRİYORUZ
Dinimizce ve devlet geleneğimizce önemli 3 inanç olduğunu ve bunlardan biri beytül mal devlet malı,ikincisi yetim malı, üçüncüsüde vakıf malını gözetip, sahip çıkmak olduğunu belirten Belediye Başkanımız Hüseyin Başkan Doğan;”Yeni yıl itibarı ile müftülüğümzle işbirliğie giderke her gün Kur2an okuyuyorız. 15 günde 1 ayda 2 defa olm ak üzere hatim indirterek vasiyeti yerine getireceğiz. Emet’imizin topakları da vakıf toprağı olarak üzerimizde olan vasiyeti maddi ve manevi borç olarak görüyoruz. Bu işin devamını sağlayacak olan ilçe müftülüğümüz ve hafızlarımızdır. İlçemizdeki hafızlık kurslarımıza da destek vermeye devam ederken, yetişecek hafızlarımızla vasiyetin yerine getirilmesine katkı sağlamayı hedefliyoruz. İnşallah vakıf şartlarını yerine getirerek bundan sonra başlayacak memleketimiz adına işlerden yüce Allahın izniyle kolaylıklar sağlaması için dualar edeceğiz. “dedi

APART PROJELERİMİZE BAŞLAYACAĞIZ

Emet ekon turizm, Emet termal sağlık fizibilite raporları,Emet yer altı sıcak su kaynakları haritialarının hazır odluğunu belirten Başkan Doğan;
“Emet termal zengini bir ilçemizdir. Emet Kaymakamlığı vasıtası ile Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi rektörümüz sayın Prof. Dr. Vural Kavuncu himayelerinde Emetimizin termalde sağlık fizibilite raporları hazırlandı. Bu raporlarda ilçemiz adına ön plana çıkan eko turizmde yerle yönetim olarak üzerimize düşeni yapacak, ve bu alanda projelerimizi hayata geçireceğiz. Emet Eğrigöz iki taş kanyonu ve bungalow evler mevkiinde belediye olarakta çalışmalarımız olacak.Ayrıca ihalesi yapılan Emet Yeniceköy tahtalı göleti 11 adet bungalow ev ve restoran çalışmalarına entegre olarak bizlerde daha çok apart turizmine yönelik projelerimizi geliştirerek, apartlar ve yüzme havuzlarını ilçemize kazandıracağız. Tarihi hanımızı değerlendirmek içind eprojele rhazırlıyoruz.Böylece bölgemizde termal ve doğa turizmini dahada geliştirme hedeflerini gerçekleştirmek için çalışacağız.”dedi.
Emet Kadın girişimcilerimizden oluşan EMKO kooperatifimizin üyelerini artırma ve daha çok sayıda yerli üretici kadınlarımıza destek vererek aile ekonomilerine katkı sağlamaları adına destek vermeye devame ttikelrini belirten Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan, Türkiye kooperatifler fuarınada kooperatifmizin katılımının sağlandığını belirtti.

Emet Çayı İslahı,kanal projesi,taş tahkim vb konularında hazırlanan Emet çayı kanal projesindede adım adım ilerlendiğini belirten başkanımız Doğan Çayın ıslahı yanında yapılacak kanal ve civarında konuşlandırılacak sosyal tesisler ile doğayla içiçe mekanlar oluşturmayı hedeflediklerini ifade etti.

BU ÇALIŞMALARIMIZI YAPARKEN İLKEMİZ;İŞİMİZİ ÖYLE GÜZEL YAPALIMKİ HALKTA RAZI OLSUN,HAKTA…

Bu çalışmaları yaparken Hak ve halkın rızasını gözettiklerini belirten belediye başkanımız Hüseyin Doğan basın toplantısı konuşmasını şu şekilde tamamladı;
“Sosyal Belediyecilik anlayışımız gereği halkımızın yaşamlarına dokunmaya devam ederken diğer yandan modern şehirciliğin gereğini yerine getirerek Emet alt yapı ve üst yapı çalışmalarını hızlı bir şekilde gerçekleştireceğiz. Önümüzdeki dönemler ilçemiz belediye çalışmaları adına yoğun bir çalışmaya sahne olacak. Bunun yanında başta termal yatırımları olmak üzere tüm projelerimizi hayata geçirerek, Kütahyamızda, bölgemizde örnek, modern bir ilçe özlem ve hedefimizi Allahın izniyle gerçekleştireceğiz.
Bu çalışmalarımızı kamuoyuna aktarma, kamuoyunun beklentilerini bizlere ulaştırma adına gece gündüz demeden görev yapan siz değerli gazetecilerimize teşekkürlerimizi sunarken, şimdiden 10 Ocak dünya çalışan gazeteciler gününüzü kutluyor, hepinize saygılarımı sunuyorum.”

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.