Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan' Sürecin Daha Çabuk Bitmesi Halkımızın Elindedir'

09 Haziran 2020 12:19 Emet Belediyesi 3945

Emet Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan;” Tüm tedbir ve çalışmalarımız halkımızın sağlığı içindir. Bu süreci en kısa sürede bitirebilecek olanlar ise halkımızın kendisidir”dedi.

Covid-19 Pandemi sürecinde normalleşme sürecine girilen dönemde belediye olarak sürdürdükleri çalışmalar hakkında bilgi veren Emet Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan;” Tüm tedbir ve çalışmalarımız halkımızın sağlığı içindir. Bu süreci en kısa sürede bitirebilecek olanlar ise halkımızın kendisidir”dedi.
Salgını önleme mücadelesindeki yöntemlerden birinin insanların toplu yaşam alanlarının steril tutulması olduğunu ifade eden Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan , "Bu konuda belediyeler ülkemizde genelinde önemli rol üstlendi. Bu görevi genel anlamda belediyeler yaptı. Biz de rutin dezenfeksiyon işlemlerine önem verdik. Kamu kurumlarından esnaf dükkanlarımıza girilmeyen,dezenfekte edilmeyen nokta bırakmamaya çalıştık.Bunun yanında halkımızın herkesimine mümkün olduğunca dezenfekte ürünleri,maske,kolonya ulaştırmaya çalıştık. Toplu yaşam alanlarında, özellikle otobüslerde sosyal mesafe konusunda çok dikkatli davrandık. İnsanların bir arada olacağı bölgelerde, parklar,ilçe pazarı toplu taşıma araçları,yürüyüş ve spor alanları, belediye hizmet binalarında, toplu yaşamın olduğu alanlarda sosyal mesafenin korunması konusunda bazı uyarıcı işaretler ya da uyarı levhaları yaptırdık.Parklarda oturma banklarını kaldırdık.Hamam işletmelerimizi kapattık. “dedi

Emet ilçesinde kurumlar ve stk’lar arasındaki eşgüdümün vaka sayısının az olmasını sağladığını ifade eden Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan “Bu noktada Belediye Başkanı olarak mutluyum. Halkımız kurallara sağduyu ile uydu. Sağlıkçılarımız, emniyet, jandarma, vefa sosyal destek hattımız,muhtarlarımız çok emek sarf etti. Belediye çalışanlarımız çok emek sarf etti. İlçemizde Koronavirüs vakalarının az olmasının en önemli sebebi işte bu ortaya konan emek ve ortak akılla hareket etmemiz diye düşünüyorum”DEDİ.
Coronavirüs salgını ile mücadelede, yeni bir döneme girildiğine de dikkat çeken başkan Doğan;” Artık, kontrollü sosyal hayat dönemindeyiz. Bu dönemde belediye olarak daha büyük sorumluluklarımız odluğunu düşünüyor,ve aynı titizlikle çalışmalarımızı sürdürmeyi planlıyoruz.Salı günleri açılan ilçe pazarımızı kontrollü bir şekilde açmaya başladık. Hamamlarımızda tüm tedbirleri alarak halkımızın hizmetine açarken, halkımızın çoğunluğunun ortka hizmet aldığı, berber ve kuaförlere dezenfekte sterilize makineleri alarak dağıtımlarına başladık. Halkımızın sağlığını ön planda tutarak ortak yaşam alanlarımızda dezenfekte çalışmalarına aynı titizlikle sürdüreceğiz. Lütfen rehavete kapılmayalım, tedbiri elden bırakmayalım. Maske takmaya, sosyal mesafeye ve el temizliğine dikkat edelim. Tüm kurallara hassasiyetle uyarak, bu dönemi de, inşallah hep birlikte aşacağız. Bizlerin, hükumetimizin, ilgili bakanlık ve yetkililerimizin tüm bu çalışmaları yanında unutmayalım ki, alınan kurallara uyarak, ve kişisel tedbirlerini artırarak bu süreci en hızlı bitirecek olan halkımızın kendisidir” dedi.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.