BURSA BÜYÜKŞEHİR  VE EMET BELEDİYESİ KARDEŞ BELEDİYE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

04 Ekim 2019 16:47 Emet Belediyesi 749

Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan bir süre önce başlayan Bursa Büyük şehir belediyesi ile kardeş belediye çalışmaları kapsamında Emet belediye meclisinden kararın çıktığını,Bursa büyük şehir belediye meclisinde konunun görüşüldüğü ve sürecin devam ettiğini  belirterek bu konuda da Bursa’da bir dizi ziyaretlerde bulunduklarını açıkladı.

Bursa şehir belediyesi  19 09.2019 tarihli meclis oturumunda Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı’nın, Kütahya İli, Emet Belediyesi ile Kardeşlik Anlaşması imzalanması ile ilgili yazısının Hukuk Komisyonu’na havalesi ile süreç devam eden süreç üzerine bilgi veren Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan şunları söyledi;

“Bir süredir çalışmaları devam eden Bursa büyükşehir belediyesi ile kardeş belediye çalışmaları  kapsamında konunun havele edildiği hukuk komisyonluğuna bir ziyaret gerçekleştirdik. Bursa büyük şehir belediye meclisi hukuk komisyonu başkan vekili  Avukat sayın Hicran Başkök  hanımefendi ve komisyon üyeleri ile bir araya gelerek, ilçemiz ile Bursa  arasındaki tarihi bağları aktardık. İlçemiz ile ilgili hazırladığımız dosyayı kendilerine sunduk. Oldukça olumlu geçen görüşmeler ile  kardeş  belediyecilik uygulamasının her iki bölgemize katacağı değerleri ele aldık.İlgi,alaka ve destekleri için kendilerine teşekkürlerimizi sunuyorum. Kardeş belediye görüşmeleri Bursa meclisinde görüşülecek.”dedi.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.