Dünya Kooperatifçilik Gününde EMKO'ya Büyük Destek

21 Aralık 2020 22:53 Emet Belediyesi 58

Emet Belediyemizin desteği ile büyümeye devam eden Emet Kadın kooperatifi EMKO'ya 21 Aralık dünya kooperatifçilik gününde yeni makineleri teslim edildi.

21 Aralık Dünya kooperatifler gününde Emet Belediyemiz destekleri ile faaliyetlerini sürdüren Emko Makine desteği projesi ile 150 bini hibe olmak üzere Kdv dahil 263 bin tl maliyetli gelişim projesi hayata geçirildi.

Emet Belediyemizce ilçede bulunan Kaynarca mahallesi işyerlerinin altı kooperatif için atölye olarak düzenlendi.250 m2 kapalı alan içerisinde dizayn edilen atölyeye Hibe desteği hakkı kazanan proje kapsamında alınan makine ve teçhizatlar geldi.

Belediyemiz önderliğinde hazırlanan ve Ticaret bakanlığınca hibe desteği almaya hak kazanan proje kapsamında kooperatife çini üretim, fırınlama, baskı ,kalıplama, boyama vb. alanlarda makine ve teçhizatlar gelirken, atölye kurulum çalışmaları devam ediyor.

Çalışmaları yerinde inceleyen ve Kooperatifçiliğin, özel olmaktan çıkıp biz olabilmek anlamını taşıdığını ifade eden Emet Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan şunları söyledi;

“Bugün 21 Aralık dünya kooperatifçilik günü. Kooperatifler ben duygusundan çıkarak biz duygusuna ulaşan ve değer üreten oluşumlardır. Bizlerde göreve geldiğimiz günden itibaren ilçemizde kadın girişimcilerimizce oluşturulan EMKO kooperatifimize maddi manevi destek veriyoruz. Bakanlığımızın projelerinden yaralanabilmeleri, üretimlerini artırabilmeleri adına çalışmalara öncülük ettik. Hazırlatılan projemizle Ticaret bakanlığımızdan hibe destek alarak özellikle çini üretimi için gerekli malzemelerin temin edilmesini sağladık. Belediyemizce 250 m2 alanda çalışmalar yaparak kooperatifimiz için atölye haline getirdik. Kooperatifimiz yeni makineleri ile ürün ve ürün çeşitliliğini artırarak değer üretmeye devam edecekler. Projenin hayat geçirilmesindeki katkılarından dolayı başta Kütahya Valimiz sayın Ali ÇELİK olmak üzere il ticaret müdürümüz sayın İsmail Hakkı Uygun’a kooperatifimiz ve kadın üreticilerimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz. Tüm dünyada üreten, birlik içinde değer katan kooperatiflerimizin dünya kooperatifçiler gününü kutluyorum “dedi.

Emko kooperatifi başkanı Neslihan Türe ve başkan yardımcısı Ayşe Ulusoy ise atölye kurma çalışmalarının sürdüğünü, çiniciliğin gelişimi adına gerekli makine ve teçhizatlarının geldiğini belirterek kısa sürede üretim ve çeşitliliğini artırılacağını belirterek, destekleri için Kütahya valisi Ali Çelik, İl ticaret müdürü İsmail Hakkı Uygun ve Emet Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan teşekkür ettiler.

 

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Femetbel%2Fvideos%2F750657278876368%2F&show_text=false&width=560" width="560" height="314" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share" allowFullScreen="true"></iframe>

 

 

 

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.