Emet Belediye Meclisi Olağanüstü Toplandı

25 Nisan 2020 21:55 Emet Belediyesi 1552

Emet Belediye Meclisi Olağanüstü Toplandı

Olağanüstü toplanan meclisin gündeminde, su indirim, belediyeye aitkapalı işyelerinden kira alınmaması, gibi konular karara bağlandı.

✅Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi salgını nedeniyle belediye meclis toplatıları 3 ay ertelenmişti. Emet belediye meclisi covid19 salgınından etkilen esnaf ve vatandaşlara katkı sağlamak adına olağanüstü toplanarka önemli kararlar aldı.

✅Emet belediyesi meclisi Belediye başkanımız Hüseyin Doğan başkanlığında toplanarak, aldığı kararla doğrultusunda, belediyeye ait işyerlerinde faaliyet gösteren esnafların, geçici faaliyetlerinin durdurulması üzerine, kapalı olan işyerlerinden açılana kadar kira tahakkuk ettirmeyecek. Ayrıca geçen süre  kadar kiracı esnafların sözleşmeleri uzatılacak.  Kiracı esnafların  3 aylık su borçları tahsilatıda  3 ay ertelenecek.

✅Belediye meclisi Çin’in Vuhan kentinden yayılarak Dünyayı ve Ülkemizi tehdit eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen korona virüs (Covid-19) hastalığı sebebiyle ilçemiz vatandaşlarına katkı sağlamak amacıyla Nisan, Mayıs, Haziran dönemindeki faturalara ve kartlı abonelere indirim yapılması  konusunuda karara bağladı. Ev ve işyerleri su ücretlerinde kanunun izin verdiği ölçüde indirime gidildi.

✅5393 Sayılı Belediye Kanunun 18. Maddesi (f) fıkrası gereğince Nisan, Mayıs, Haziran dönemindeki şantiye ve Resmi kurum dışındaki su abonelerinin ayda bir sefer olmak üzere 10 m3 e kadar  kullanacakları suyu %50 indirimli ücretlendirilmesi, ayrıca sürenin genelgelerle uzatılması durumunda uzatılan süre kadar uygulanmasına mevcut üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi. 

✅Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan pandemi salgını ile verilen mücadeleler kapsamında hükümetin aldığı kararlar ve yayınlanan genelgeler doğrultusunda, halk ve esnaflar içni bir dizi kararlar alınıdığını beyanla şunları söyledi;

✅ “ Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi salgınında esanflarımızın ve halkımıza katkı sağlamak için bir dizi kararlar aldık. Kanunların bizlere verdiği yetkileri kullanarak, Nisan Mayıs ve Haziran aylarında  aylık su tüketimlerinde 10 m3’e kadar  yüzde 50  indirim uyguladık.

✅  İnşallah sona ermesi en büyük temennimiz ama sürecin uzaması halinde indirim devam edecek. Belediye kiracı esnaflarımızdan faaliyetleri geçici durdurulanlar için  daha önce 3 ay kira öteleme kararı almıştık. Yayınlanan genelgeler doğrultusunda bu esnaflarımızdan kapalı bulundukları süreç içerisinde kira almayacağız. 3 aylık su faturalarınıda 3 ay öteleyeceğiz. Bunun dışında gerek esnaflarımız gerekse vatandaşlarımız için bir takım desteklerimiz devam edecektir. Hizmet ağımızıda geliştirerek araç eksiklerimizide hızla gideriyoruz. Halkımıza şimdiden hayırlı olsun.Mübarek Ramazan ayının ilk gününde bir araya gelerek, halkımız ve esnaflarımız  için alınan kararlara katkılarından doalyı tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum.”dedi.

Mecliste yapılan seçimlerde ise İmar Komisyonuna Yasin YILMAZ, Ali NARŞAP, İsmail Hakkı KURT, İsmail ŞENGÜL,
Plan ve Bütçe Komisyonuna Mehmet DÜZ, Ramazan SEZER, Murat UYANIK, Ramazan ALTINSOY seçildiler.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.