Emet Belediyemiz Çocukları Heymandan Mahrum Bırakmadı

30 Nisan 2021 10:22 Emet Belediyesi 24

Emet Belediyemiz geçen yıl olduğu gibi bu yılda çocukların Heyman heyecan ve sevincini yaşamaları için görevdeydi.

Ramazan ayının en güzel geleneklerinden birisi olan Heyman geleneği unutulmadı.Her Ramazan ayının 15. Günü ev ve işyerlerini ellerinde poşetlerle dolaşan çocuklar yöresel Heyman manisi ile bahşişlerini alıyorlar. Ancak geçen yıl olduğu gibi bu yılda Pandemi sürecinde çocukların sokağa çıkması yasak olduğundan bu gelenek bu yılda yaşatılamadı.

Emet belediyemiz geçen yıl olduğu gibi bu yılda çocukların Heyman heyecan ve sevincini yaşamaları için görevdeydi.

Emet Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan ,Çocukların yılda bir gün yaşadıkları Heyman heyecanından mahrum kalmalarının gönüllerinin razı olmadığını belirterek ;”” Geleneklerimizi yaşatarak gelecek kuşaklara aktarmayı görevimizi kabule diyoruz. Geçen yılda pandemi nedeniyle yasaklar vardı. Ve çocuklarımızı Heyman coşkusunu yaşayamamışlardı. Geçen yıl olduğu gibi yine çocuklarımızı için hazırladığımız heyman paketlerimizi ekiplerimiz kapı kapı çocuklarımıza ulaştırmaya çalıştılar.Emeği geçen tüm ekiplerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz “dedi.

Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan Gülten Dayıoğlu Anaokulu ve Emet hafızlık okulunda Heyman dağıtımlarına bizzat katılarak çocuklarına hediyelerini verdi.. Emet belediyesinde balonlarla süslenen ve "Heymanınız Kutlu Olsun Çocuklar " yazılı pankartla gün boyu mahallelerde araç gezdirildi. Pandemi sürecinde alınan tedbirler kapsamında çocuk bulunan evlere heyman paketleri dağıtıldı.

Çocuklara heyman paketi ile kısa bir mektupta gönderen Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan mektupta;” Heyman şenliğini maalesef salgın nedeniyle bu yılda yaşayamayacaksınız. Bu Heymanda büyüklerinizin sizlere en büyük hediyesi Sağlığınız olacak.Farkındayım, okullarınızda, oyun alanlarında, parklarda oyun oynamak, hareket etmek istiyorsunuz. Kapalı ortamlarda kalmaktan sıkıldınız… Elinizde poşetlerle Heyman coşkusunu yaşamayı özlüyorsunuz. Bu senedehem kendi sağlığınız, hem ailenizin, arkadaşlarınızın,ülkemizin sağlığı için bu coşkuya ara vermek zorundasınız. Unutmayın ki; bu durum uzun sürmeyecek. Siz yine okuluna gidebilecek, aileniz ve arkadaşlarınızla parklarımızda, bahçelerimizde, sokaklarımızda güvenle ve coşkuyla oynayabileceksiniz. Hazırladığımız Heyman paketlerimizle bu coşkudan mahrum kalmamanızı istedik. Umarım hediyelerimizi beğenirsiniz.Nice sağlıklı günlerde, nice heymanlarda buluşmak dileğiyle ailelerinize saygılarımı sunar,gözlerinizden öperim.”ifadelerini kullandı.

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.