Emet Belediyemizden 5 bin Haneye Bayram İkramı ve Maske Dağıtımı

22 Mayıs 2020 11:57 Emet Belediyesi 1376

Emet Belediyemiz tarafından Ramazan bayramı öncesi ilçede bulunan 5 bin haneye, maske ve bayram ikramlarında bulundu.

Covid-19 pandemi salgını ile mücadele kapsamında “ Bayramlar paylaştıkça güzel,ama bu bayram evlerimizde kalarak daha da güzelleşecek. Evinde Kal, sevdiklerinle kal Emet” sloganı ile hazırlanan bayram çantaları belediye personeli, Emet merkez mahalle muhtarları Emet gençlik platformu temsilcileri ile ortak çalışma yürütülerek tüm evlere ulaştırıldı.
7 Mahalle 5 bin hane bulunan Emet ilçesinde pandemi salgını nedeniyle tüm tedbirlerin alınarak, ve sosyal mesafe kurullarına uyularak gerçekleştirilen çalışma ilçe halkıncada takdirle karşılandı.
Bayram süresince tüm Türkiye'de olduğu gibi Emet ilçesinde de sokağa çıkma kısıtlaması olduğuna vurgu yapan ve hazırlanan çantalarda vatandaşlara bir mektupla hitap eden Emet Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan;
” Biliyorum bu Ramazan oldukça mahsun geçti.
Belki camilerimizde teravih namazlarımızı kılamadık, eş dost,akrabalarımızla iftar bereketlerimizi paylaşamadık. Ama bu Ramazan en önemlisi eş,dost ve akrabalarımıza sevgi ve saygımızı, onlarında sağlıklarını düşünerek kişisel inzivaya çekilerek gerçekleştirdik. Hastalığa sebebiyet vererek kul hakkına girmekten imtina ettik.Şimdide ülkemiz genelinde bayram sürecinde sokağa çıkma kısıtlaması ile hep birlikte evlerimizde bayramı geçireceğiz. Büyüklerimizi ziyaret ederek mübarek elllerini öperek hayır dualarını almaktan mahrum kalacağız. Ama herşeyden öte bu bayram sevdiklerimizi hastalıklardan korumuş olacağız.
Bu zorlu süreçte, kendi ailelerinizle bayram kahvaltısından ağzınızı tatlandırmak için belediye olarak küçük bir hediyemiz oldu. ALLAH her şeyden önce ağzımızın tadını ve sağlığımızı bozmasın…
Rabbim bu mübarek günlerde ibadetlerimizi kabul ile bizleri sevdiklerimizle birlikte sağlıklı nice Ramazan aylarına ve bayramlarına ulaştırsın… " ifadelerine yer verdi.Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan organizasyonun gerçekleşmesinde emekleri geçen personeline, mahalle muhtarlarına ve Emet gençlik paltformu üyesi gençlere teşekkür etti.

Vatandaşlar gelen hediyeleri resim çekerek sosyal medyada paylaşarak,Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan ve emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.