Emet İlçesmizde Fetih Gününde 10 Hafta Sonra İlk Cuma Namazı

29 Mayıs 2020 12:07 Emet Belediyesi 4012

13 Mart 2020 Cuma gününden 10 hafta sonra Emet ilçesinde Cuma namazı ilçede 6 noktada kılındı.

Emet Kaymakamlığı ve Emet ilçe müftülüğünce belirlenen bazı geniş cami bahçeleri, termal tesisler futbol sahası, ilçe terminali gibi alanlarda bugün vatandaşlar uzun süre sonra Cuma namazı kılma mutluluk ve huzurunu yaşadı.
Sosyal mesafe kuraları içerisinde cemaat arası 1.5 metre kuralı ve maskeler ile toplanan cemaate namaz önceside Emet belediyesince maske dağıtıldı.

Emet termal tesisler futbol sahasında uzun süre sonra ilk Cuma namazını kıldıran Emet müftüsü İsmail Çınar, uzun bir aradan sonra yeniden Cuma namazı kılmanın huzurunu yaşadıklarını ifade etti.
Cemaatin Koronavirüsle mücadele alınan kararlara uyması, İstanbul’un fethi konularının işlendiği hutbe sonrası, kılınan Cuma namazının ardından cemaat sosyal mesafe kuralları içerisinde dağıtıldı.
İstanbulun fethinin 567. yıldönümünde tekrar camilere cemaatlere kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtelen İlçe Müftüsü İsmail çınar şunları söyledi;” 13 Mart’tan bu yana ilk defa Cuma namazımızı kılabiliyoruz. Rabbimize ne kadar şükretsek az.Namaz öncesi İlçe Müftülüğü olarka bütün kurbanlarımızı kestik.29 Mayıs İstianbulumuzun fetih gününde cmailerimizin açılması çok anlamlı oldu.İlçemizde 6 yerde Cuma namazımızı kıldık.Süreç sonuna kadarda bu noktalarda kılmaya devam edeceğiz.Tüm dualarımız yüce rabbimizin virüs belasındna ilçemizi,ülkemizi ve tüm islam alemini,insanlığı kurtarması içindir.Rabbim hepimizin yardımcısı olsun “dedi
Tüm dünyayı saran pandemi salgını nedeniyle uzun süredir Cuma namazlarını kılamadıklarını ve bunun hüznünü yaşadıklarını ifade eden Emet Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan;”Allah bizlere yeniden Cuma namazlarımızı 29 Mayıs gibi İstanbulumuzun fetih gününde kılmayı nasip etti.Rabbim bizleri camilerimizden uzaklaştırmasın..İstanbulun fethinin 567. Yılında Yüce Allahın devletimize milletimize zeval vermemesi, salgın hastalıktan kısa sürede Allahın izniyle kurtulma temenni ve dualarımızla herkese saygılarımı sunuyorum “dedi.
İlçede yaşayan vatandaşlardan Muammer Akyol,Cumhurbaşkanlığımızın ve Sağlık bakanlığımızın aldığı kararla açık alanda uzun süre sonra Cuma namazı kılmanın huzur ve mutluluğunu yaşadığını ifade ederek;”Sosyal mesafe kurlalarına uyarak,tedbirlerimizi alarak uzun süre sonra açık havada Cuma namazımı kılabildim. Allahım kısa sürede ülkemizi bu virüs salgınını başımızdan defetsin. Ve İnşallah ülke olarak bir daha böyle olaylar yaşanmamasını temenni ediyor,dua ediyoruz.Maskemizi takarak ve sosyal mesafe kurallarına uyarak,evlerimizde kalarak sürecin kısa sürede tamamlanmasına destek verelim “dedi.
Emet İlçesinde 13 Mart 2020 Cuma günü kılınan Cuma namazından 10 hafta sonra, ilk Cuma namazı İstanbulun fetih gününde yeniden kılınmış oldu.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.