Emet Kaymakamlığından Tüm Okullarımıza 2000 Kitap Desteği

27 Mayıs 2021 10:35 Emet Belediyesi 37

Emet Kaymakamlığı himayelerinde yürütülen kitap okuma projeleri kapsamında, İlçe kaymakamlığınca temin edilen 2000 kitap ilkokul, ortaokul ve liselere dağıtıldı.

Bu kapsamda 2020-2021 eğitm öğretim yılının ilk döneminde 15’er kitaptan oluşan 58 takım kitap setleri okul kütüphanelerine teslim edilmişti.

Kampanyaya destek kapsamında bugün düzenlenen törenle okullara kitap dağıtımı devam etti. Emet Kaymakamı Hasan Çiçek,Emet Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan, Emet İlçe Milli Eğitim müdürü Bilal Şen, Emet taşıyıcılar koop.başkanı Hüseyin Korkmaz’ın katıldığı törenle yaklaşık 2000 Kitap daha okullarımıza kazandırıldı.

Emet Kaymakamlığınca 20203’e 2023 sayfa aç projesi ile başlatılan ve kampanyanın 2. Ayağında’ Neyi okumalı neden okumalı’ projesi ile devam eden kampanyalar ile ilçemizde kitap okuma alışkanlığının kazandırılması ve kitap okuyarak kendini geliştiren çocuk ve gençlerimiz ile milletimizi daha müreffeh yarınlara taşıyacak nesiller yetişmesine katkı sağlanması hedefleniyor. Kampanya 2023 yılına kadar çeşitli projeler ile devam edecek. Kampanyanın ilk ayağında 7 milyon 200 bin sayfa kitpa okunmuş, 2. Ayağa ‘ Neyi okumalı neden okumalı’ projesi ile de 2500’ katılımla 42 bin kitap okunma hedeflerine ulaşılmıştı.

Kampanyaya verdikleri destek için Emet Taşıyıcılar Koop.Başkanı Hüseyin Korkmaz’a teşekkür edilen programda;

Liseler için temin edilen 30’ar kitaptan oluşan 13 takım kitap Kaymakam Hasan Çiçek tarafında lise müdürlerine;Ortaokullara 24’er kitaptan oluşan 14 takım kitap Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan tarafından Ortaokul müdürlerine; İlkokullara 45’şer kitaptan oluşan 17 takım kitap Taşıyıcılar Koop. Başkanı Hüseyin Korkmaz tarafından ilkokul müdürlerine, ve 225’şer kitaptan oluşan 2takım kitap ise İlçe Milli Eğitim Müdürü Bilal Şen tarafından Gülten –Cevdet Dayıoğlu Halk kütüphanesine müdürlüğüne teslim edildi.

Emet Kaymakamlığı bu eğitim yılında toplamda 2800 kitap ile okul kütüphanelerimizin zenginleştirilmesine destek vermiş oldu.

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.