Emet'te Mehmet Akif'i Sıradışı Anma Programı

24 Aralık 2019 10:53 Emet Belediyesi 560

Emet ilçesinde Mehmet Akif Ersoy anma haftasında düzenlenen programda öğrenciler değil,bu defa ilçe idarecileri şiirler okudu. Emet ilçesinde Mehmet Akif Ersoy Anma programında sıra dışı bir anma programı gerçekleştirildi.

20-27 Aralık Mehmet Akif Ersoy’u Anma Haftası çerçevesinde Emet Kaymakamlığı ,Emet Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce organize edilen anma programında bu defa öğrenciler değil, protokol üyeleri öğrencilere Mehmet Akif Ersoy şiirlerini okudular.
Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, Emet belediye başkanımız Hüseyin Doğan,İlçe Jandarma Ast. Çvş Yunus Emre Baltakesmez, İlçe Emniyet Md. Komiser yardımcısı Erdem Metin,İlçe Milli eğitim müdürü Mustafa Cöre, Emet Dr. Fazıl Doğan Devlet hastanesi başhekimi Rukiye Kara,Vergi dairesi müdürü Hasan Erdoğan, İlçe tapu müdürü Yusuf Yaman,Emet Meslek Yüksek okulu Öğretim Görevlisi Nesrin Açıkgöz,Sakatlar derneği başkanı Mustafa Mutlu,Emetbor İşletme müdür yardımcısı Doç.Dr. Mehmet Savaş,İlçe Müftüsü İsmail Çınar birer Mehmet Akif Ersoy şiirleri seslendirdiler.
Programda konuşan Emet kaymakamı Hasan Çiçek Mehmet Akif Ersoy anma haftası münasebetiyle ilçe Kaymakamlığı olarak bir dizi etkinlik düzenlediklerini ifade ederek şunları söyledi;
“Öncelikle okul kütüphanelerimizde ve halk kütüphanemizde Mehmet Akif Ersoy’un eserlerinden oluşan köşeler oluşturduk. Mehmet Akif Ersoyun hayatı ve eserleri ile ilgili okullarımızda söyleşiler ve şiir programları yapıldı.Yine Kaymakamlığımız organizasyononda ilçemizdeki tüm birim amirlerinin katılıp şiir okuduğu bir program geçekleştirdik. Bu program çok başarılı geçmiş olup,Mehmet Akif’in kişiliği ve şiirleri üzerine çok olumum etkiler ve algılar oluşturdu.Mehmet Akif Ersoy ülkemizin yetiştirdiği en büyük değerlerden birisi olup Hakk’ın sesidir,milli şairimizdir.Kendsini rahmet ve minnetle anıyoruz “dedi.
Milli şairimiz, İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’u ilçe olarak rahmet ve minnetle andıkalrını ifade eden Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan;”20-27 Aralık tarihleri Milli şairimizin hem doğum hemde ölüm yıllarını içeren tarihler arasında İlçe kaymakamlığımız, Milli eğitim müdürlüğümüza ve Emet belediyesi olarak bir anma programı gerçekleştirdik. Bu haftada Emet belediyesi olarak Mehmet Akif Ersoy şiir cd’leri kitap ayraçları dağıttık. Bugünde tüm ilçe idarecileri oalrak Hakk’ın sesi Mehmet Akif’in eserlerinden birer şiir seslendirdik. Sonsuza kadar okunacak şiirleri seslendirdik. Mehmet Akif Ersoy programlarında emeği geçenlere şükranlarımı sunarken, milli şairimizi rahmetle anıyor , kendisi ile meslektaş olmanın gurur ve mutluluğunu yaşadığımıda ifade etmek istiyorum” dedi.
Milli Eğitim Bakanlığınında talimatları ile tarihinde ilk defa geniş bir programlarla kutlanan Mehmet Akif Ersoy Anma haftası kapsamında yoğun bir program uyguladıklarını ifade eden İlçe Milli Eğitim müdürü Mustafa Cöre ise şunları söyledi;” İlçe Kaymakamlığı önderliğinde Emet belediyesi destekleri ile yoğun programlar hazırladık. Mehmet Akif Ersoy haftasında hem bizler, hem de okullarda düzenlenen etkinliklerle öğrencilerimiz Milli şairimizi daha iyi tanıma ve anlama fırsatı bulduk.Okullarımızda Uğur Işılak’ın Akifçe albümünden eserler bu hafta için zil sesi olarak ayarlanarak, öğrencilerimizin farkındalığı ve duyarlılığı en üst seviyeye çıkarıldı.Ben başta Kaymakamlığımız, ilçe kurumlarımız,okul idareci ve öğretmenlerimize etkinliğe katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum ”dedi.
Hafta boyunca okullarda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler eödüllerini Kaymakam Hasan Çiçek’in eşi Songül Çiçek ve Belediye başkanı Hüseyin Doğan2ın eşi Kadriye Doğan verdi.
Etkinlik kapsamında yine video çalışmaıs yapan tertip komitesi ilçenin tanınmış siyaset ve bürokrasi simalarını bir araya getirdi. Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, Hitit Üniversitesi Rektörü Ali Osman Öztürk, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürü Serkan Keleşer, Dünyaca ünlü çocuk kitapları Yazarı Gülten Dayıoğlu ve Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, kendi sesleriyle Mehmet Akif Ersoy'un ''Atiyi karanlık görerek azmi bırakmamak'' şiirini seslendirdiler. Sosyal medya hesaplarına yüklenen bu şiir ise kısa sürede büyük beğeni ve paylaşım aldı.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.