Emet ve Hisarcık Sokak Hayvanları Yaşam Alanı Projesi Çalışmaları Sürüyor

27 Aralık 2019 09:19 Emet Belediyesi 343

Emet ve Hisarcık İlçeleri bölgesel Sokak Hayvanları Geçici Yaşam alanı projesi kapsamında çalışmalar sürüyor.

Emet ve Hisarcık belediyeleri işbirliği ile bölgedeki sokak hayvanları için yaklaşık 10 dönüm arazi üzerinde "Geçici yaşam alanı " oluşturulması için proje çalışmaları devam ederken, Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma Milli parklar 5. Bölge müdürümüz sayın Şahin Çılgın ve Kütahya şube müdürümüz sayın İsmail Lafçıoğlu Emet ilçesindeydi.
Emet belediye başkanımız Hüseyin Doğan’ı makamında ziyaret eden bölge müdürü sayın Çılgın ve il müdürü sayın Lafçıoğlu, Emet Yeniceköy Yeni mahalle Kayaaltı mevkiinde yaklaşık 10 dönüm arazide yapılacak geçici yaşam alanı konusun istişarelerde bulundular.

Emet Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan ve Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, iki ilçe belediyesinin fen işleri ve zabıta ekiplerinin bir süredir istişare ve araştırma çalışmaları sonrası, 2 ilçeye hitap edecek bir bölgede "Geçici yaşam alanı" oluşturulması için çalışmalara başlanmıştı
Her canlının yaşam hakkının bulunduğunu belirten Emet belediye başkanımız Hüseyin Doğan;” Belediyemiz zabıta ekiplerince sokak hayvanlarımızın bakım ve tedavileri çalışmaları yapılırken, gerektiğinde ekiplerimiz Bursa ve Tavşanlı ya bazı hayvanların tedavi ve ameliyatları için götürüyorlar. Toplumumuzda huzurun ve güvenin hakim olması 5199 sayılı hayvanları Koruma Kanunu başıboş hayvanları toplayıp tedavilerinin yapılarak doğal ortamlarına salınması için Hisarcık belediye başkanımız sayın Fatih Çalışkan ile birlikte yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında geçici yaşam alanı oluşturma çalışmalarımız sürüyor. Yeniceköy mevkiimizde tespit edilen arazide Başta sahipsiz sokak köpekleri ve kediler olmak üzere, kanatlı hayvanlar içinde bölümlerin olacağı geçici yaşam alanı oluşturma projemiz hazırlanıyor. Mevkide daha önce Gediz Doğa ve Milli, Parklar şefi Sami Atay ve teknik ekiplerce gerekli inceleme ve raporlaştırmalar yapılmıştı. Geçici yaşam alanımızda idari bina, yavru anne bakım binası, sağlık binası, mutfak, karantina odası ve barınaklar inşa edilecek.
Hazırlanacak projenin yüzde 40'ı Orman Bakanlığı'ndan temin edilecek hibe ile karşılanırken, diğer maliyet ve başta veteriner ve işçi istihdamı olmak üzere , araç, atık gıda toplama ekip ve teknik teçhizatları Emet ve Hisarcık belediyelerimiz tarafından karşılanacak.
Bölge müdürümüz sayın Çılgın ve il müdürümüz sayın Lafçıoğlu ile yapılan çalışmalarda gelinen aşamaları değerlendirdik. İlgi ve alakaları için kendilerine teşekkür ediyorum. Gerçekleştirilecek proje ile ilçemizde sokak hayvanlarımızın daha sağlıklı ortamlarda, tedavilerinin ve bakımlarının yapılması ve yeniden doğal ortamlarına salınması adına sağlayacağız “dedi.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.