Emet İlçemizde 100'den Fazla Sokak Hayvanı Kimlik ve Kısırlaştırma Çalışmaları Tamamlandı

28 Şubat 2021 10:24 Emet Belediyesi 82

Emet Belediyemiz tarafından 100'den fazla Sokak Dostumuzun aşılama,kimliklendirme ve Kısırlaştırmaları tamamlandı

Emet İlçemizde 100'den Fazla Sokak Hayvanı Kimlik ve Kısırlaştırma Çalışmaları Tamamlandı

Emet Belediyemiz tarafından 100'den fazla Sokak Dostumuzun aşılama,kimliklendirme ve Kısırlaştırmaları tamamlandı

Emet Belediyemizce 14 Şubatta yapılan protokol kapsamında Kütahya Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Ahmet Halil Kuycak,Kütahya Belediyesi Sağlık İşleri müdürü Veteriner Hekim Ali Bilcan,Veteriner Hekimler Muhittin Yaldız,Bekir Acar,Abdullah İnce,Ömer Çakırkaya,Ulvi Tataroğlu,Taha Acar,Ali Var ve Emet belediyesi zabıta amirliği koordinesinde çalışma başlatıldı.

Sokak hayvanları proje kapsamında mahallelerden toplanılarak, Kuduz aşıları, iç dış parazit aşıları, kimliklendirme kapsamında çip takılması ve kısırlaştırmaları yapıldı.

Sokak hayvanlarının gerekli muayene, aşılama ,kısırlaştırma ve kimliklendirme amaçlı çip takılma çalışmalarının tamamlandığını, ve ihtiyaç halinde çalışmaların sürdürüleceğini ifade eden Emet Belediye Başkanımız Veteriner Hekim Hüseyin Doğan şunları söyledi;

“ Belediyemizce sokak dostlarımızı önemsiyor, yaşam alanlarını iyileştirme çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda Kütahya Veteriner Hekimleri Odası başkanlığımız koordinesinde 14 Şubattan bu yana sokaklarımızda yasayan 100den fazla can dostu hayvanlarımızın aşılama ve kısırlaştırma çalışmaları tamamlanmıştır. Desteklerinden dolayı Kütahya Veteriner Hekimleri Odası Başkanımız Sayın Ahmet Halil Kuycak, Kütahya Belediye başkanımız Sayın Alim Işık’a ilçemizde 15 günlük çalışmada emek veren Veteriner Hekimlerimize, ve emeği geçen belediye personelimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. “dedi.

Geçici hayvan bakım evi çalışmalarında daha önce tespit edilen arazide sorun çıkınca Ormandan kiralanan Esentepe mahallesi turfan alanı mevkiinde bakımevi çalışmalarınında kısa sürede başlanacağını ifade eden başkan Doğan;” Ormana ait yaklaşık 60 dönüm arazi, belediyemizce geçici hayvan bakım alanı yapılmak üzere 49 yıllığına kiralanmıştır. Daha önceki hazır olan projemiz bu mevkide yapılarak hizmete sunulacaktır. Sokak canlarımızın için rahat,huzurlu ve sağlıklı yaşam alanlarını geliştirme çalışmalarımız devam edecektir “dedi.

Sokak hayvanları için yapılan çalışmaları değerlendiren ve Emet Belediyemize teşekkür eden Kütahya Veteriner Hekimler odası başkanı Ahmet Halil Kuycak ise;” Emet ilçemizde 14 şubatta başlayan çalışmalarımız kapsamında sokak dostlarımızın bakım aşılama, kısırlaştırma ve kimliklendirme çalışmaları tamamlandı.Emet Belediyemizce hazırlanan geçici hayvan bakım evi projesi günün şartlarına uygun güzel bir çalışma olacak.Sokak dostlarımıza gerekli hassasiyeti gösteren Belediye Başkanımız aynı zamanda meslektaşımız olan Veteriner Hekim Hüseyin Doğan’a Odamız ve Hekimlerimiz adına teşekkürlerimizi sunuyoruz “dedi.

Başkan Doğan veterinerler odası ve veteriner hekimlere çalışmaların tamamlanmasının ardından İstiklal marşımızın 100. Yılı anısına bastırılan bez flama, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın portresinin basıldığı bez flama ve Dr. Fazıl Doğan’ın Milli mücadele hatıraları kitaplarını hediye etti.

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.