Şehit Uzman Çavuş Ahmet Asan Sonsuzluğa Uğurlandı

04 Mayıs 2021 11:59 Emet Belediyesi 546

Irak'ın kuzeyinde yürütülen Pençe - Yıldırım Operasyonu'nda teröristlerin roketli saldırısı sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ahmet Asan (23), Emet ilçesinde toprağa verildi.

Irak'ın kuzeyinde gerçekleştirilen Pençe - Yıldırım Operasyonu'nda Nirvaseytu-1850 rakımlı tepe üs bölgesinde teröristlerin roketli saldırısı sonucu ağır yaralanan Piyade Uzman Çavuş Ahmet Asan, kaldırıldığı Çukurca Devlet Hastanesi'nde doktorların tüm müdahalelerine rağmen şehit oldu.

Şehit Asan’ın cenazesi Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'nda düzenlenen törenin ardından memleketi Kütahya'ya uçakla getirildi. Kütahya’nın Emet ilçesinde Ömer ile Havva Asan çiftinin 5 çocuğundan biri olduğu öğrenilen Şehit Uzman Çavuş Ahmet Asan’ın Türk bayrağına sarılı cenazesi helallik alınması için Dere Mahallesi’ndeki evinin önüne getirildi.

Anne Havva Asan, oğlunun cenaze aracındaki tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Baba Ömer Asan'ın bir süre önce yaşamını yitirmişti.Pandemi nedeniyle tma kapanma yaşanan günlerde Emetliler şehitlerini sonsuzluğa yalnız göndermedi..

ALınan tedbirle ve sıkça mesafe maske uyarıları ile çok sayıda vatandaş cenazeye katıldı. Bir çok vatandaş ise tören alanına giremedi.

Evin önünde edilen duaların ardından Şehit Asan için Emet ilçe merkezindeki Kocalan Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Kütahya Valisi Ali Çelik, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, CHP Kütahya Milletvekili Fazlı Kasap, Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral Necati Gündüz,Kütahya Sağlık bilimleri Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, Emet belediye başkanı Hüseyin Doğan,Kütahya Emniyet Müdürü Necmettin Koç, Jandarma Komutanı Jandarma Albay Murat Kırbaç, İl ve ilçe parti başkan ve yönetim kurulu üyeleri,şehit Asan’ın ailesi ile yakınları katıldı.

Şehit Ahmet Asan,Kütahya il müftüsü Hüseyin Demirtaş tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Emet İlçe Mezarlığı’na götürülerek gözyaşları ve dualar eşliğinde toprağa verildi.

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.