Kardeş Belediye Bursa BüyükŞehir Başkanlığına Ziyaret

16 Aralık 2020 22:45 Emet Belediyesi 212

Emet Kaymakamı ve Başkanlardan Bursa büyükşehir belediye başkanı Ali Nur Aktaş'a ziyaret

Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, Emet Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan, Ak parti Emet ilçe başkanı Süleyman Ciner Bursa Büyükşehir belediye başkanı Ali Nur Aktaş’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette pandemi süreci yapılan çalışmalar, daha önce şekillendirilen projelerin son durumları, yeni projeler gibi konularda fikir alışverişi ve çalışmalarda bulunuldu.

Ziyaret ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Bursa Büyükşehir Belediye başkanı Ali Nur Aktaş;”Emet Kaymakamı Hasan Çiçek ve Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan konuğumdu. Kardeş şehir kapsamında daha önceden desteklerimiz olmuştu. İnşallah yenilerini de gerçekleştireceğiz. Nazik ziyaretlerinden dolayı Sn. Kaymakamımıza ve Sn. Başkanımıza teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Her zaman Emet ilçesine desteklerini esirgemedikleri için başkan Aktaş’a teşekkür eden Emet Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan ise;” Bursa Büyük Şehir Belediye Başkanımız sayın Alinur AKTAŞ başkanımızı ziyaret ettik. İlçemize olan desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi iletip gündemi ve önümüzdeki süreçte neler yapabiliriz değerlendirdik. Bize eşlik eden kaymakamımız Sayın Hasan ÇİCEK ve Ak parti Emet ilçe başkanımız Süleyman CİNER'e şükranlarımı sunuyorum. Sayın başkanımız Alinur AKTAŞ başkanımıza ilçemize ve bizlere göstermiş olduğu yakın ilgi ve samimiyeti için ayrıca teşekkür ederim.” dedi.

Şubat 2020’de Emet Belediyesi ile Bursa Büyükşehir Belediyesi arasında, her iki belediye meclisinden geçen karar doğrultusunda kardeş belediye anlaşması imzalanmıştı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile yapılan kardeş belediye protokolü kapsamında, yerel yönetimlerin güçlendirilmesi için karşılıklı bilgi birikimi ve deneyim ve tecrübenin paylaşılması, belediyeler arası ekonomik ve sosyal ilişkilerin geliştirilmesi kültür, sanat, spor, turizm, ekonomik ve ticaret alanlarında karşılıklı işbirliği yapılması, faaliyet ve projeler geliştirilmesi imza altına alınmıştı. Bu kapsamda Bursa büyük şehir belediyesinden ilçeye çok sayıda malzeme,fidan, çiçek vb desteği yanısıra, uzman ekip desteğide verildi.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.