Soğuk Havalarda Kuşlar ve Sokak Dostlarımız Unutulmadı

21 Ocak 2022 12:09 Emet Belediyesi 80

Soğuk Havalarda Kuşlar ve Sokak Dostlarımız Unutulmadı

Kışın etkisini iyice gösterdiği şu günlerde Emet Belediyemiz zabıta ekiplerince sokak hayvanları ve kuşlar unutulmadı.

Emet Belediyemiz Zabıta amirliği ekiplerince Yoğun kar yağışının ardından yem bulmakta zorlanan kuşlar ile sokaklardaki sahipsiz kedi ve köpekler için uygun yerlere ve beslenme odaklarına yem ve mama bırakılıyor.

Emet Belediyemiz olarak her sene olduğu gibi yine hayvanlarımızın beslenmesi için yem ve mama bırakıldığını belirten Emet Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan; ”Ekiplerimizce Kuşlarımız için yem türlerimizi serptik. Köpek ve kedilerimiz içinde başta mama, olmak üzere ekmek ve yemek bırakma işleri her gün yürütülüyor. Kış mevsimi itibariyle soğuk hava ve kar yağışlarında sokaklarda kalan hayvanlarımız için ölümcül olabiliyor. Soğuk hava şartlarında yaşamları zorlaşan sokak hayvanları için alınacak küçük önlemlerle hayatlarını kurtarmak mümkündür. Başta sokak hayvanları olmak üzere tüm hayvan dostlarımızın, bu soğuk günlerde aç ve susuz kalmamaları için tüm yurttaşlarımızın duyarlı olması gerekmektedir. Sahipsiz, sevimli dostlarımızın soğuktan etkilenmemeleri için ekiplerimiz belirli periyotlarla kış mevsimi boyunca sokak hayvanlarını beslemeye devam edecek" dedi.

Emet Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan sokak hayvanları için ilçede Esentepe mahallesinde yaklaşık 2400m2 orman içinde doğal ortam alanı belirlenerek başlatılan geçici hayvan barınağı yapım çalışmalarının da devam ettiğini sözlerine ekledi.

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.